Lily Potter-Evers
Naam: Lily Potter-Evers
Geslacht: Vrouw
Geboortedatum: 30 januari 1960
Geboorteplaats: Cakeworth
Overleden: 31 oktober 1980
Plaats van overlijden: Goderics Eind
Bloedstatus: Dreuzeltelg
Ras: Mens
Haar: Rood
Ogen: Lichtgroen
Huid: Beige
Opvallende Kenmerken: Geen
Toverstok: Wilgen, 27 cm
Patronus: Hinde
School: Zweinstein Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus
Afdeling: Griffoendor
Baan: Klassenoudste, Orde van de Feniks
Broers/Zussen: Petunia Duffeling-Evers
Partner: James Potter
Kinderen: Harry James Potter
Overige familieleden: Herman Duffeling (schoonbroer) en Dirk Duffeling (neefje)
Eerste verschijning: Harry Potter en de Steen der Wijzen, H1
Laatste verschijning: Harry Potter en de Relieken van de Dood, H34
Acteur: Geraldine Somerville, Ellie Darcey-Alden (schooljaren), Susie Shinner (kind)
ALGEMEEN
VROEGERE LEVEN
Hiervoor konden Lily en Petunia erg goed met elkaar opschieten. Echter toen Lily naar Zweinstein mocht en Petunia hier niet op aangenomen kon worden omdat zij geen magie bezat, begon er een afstand tussen de twee te ontstaan die later onoverbrugbaar bleek te zijn.
SCHOOLJAREN
Op Zweinstein leerde ze ook James Poter en zijn vrienden Sirius Zwarts, Remus Lupos en Peter Pippeling, kennen. James was een erg populaire en getalenteerde leerling, maar hij had ook het idee dat hij beter was dan anderen en liet dit zien door ze te vervloeken. James vond Lily al leuk vanaf het einde van het vijfde jaar, maar pas in het zevende jaar kregen ze verkering omdat James toen eindelijk zijn verwaande houding liet zakken. Echter was Sneep ook verliefd op haar en werd zijn hart gebroken toen Lily een relatie aanging met James (RD33).
Op school was Lily altijd een erg slimme leerling geweest. Vooral als het aankwam op toverdranken (HBP4). Zoveel dat in haar zevende jaar, ze werd uitgenodigd door professor Slakhoorn om zich bij de Slakkers te voegen. Dit was een groep voor leerlingen die ergens onwijs goed in waren of die veel geld of macht hadden. In haar zevende jaar werd ze ook aangesteld als Klassenoudste (SW4).
LATERE LEVENSJAREN
Het geluk duurde echter niet lang want door een profetie die was uitgesproken voor Sybilla Zwamdrift was Harry het nieuwe doelwit van Heer Voldemort. Gelijk doken de Potters onder toen Lily zwanger bleek te zijn. Harry James Potter werd geboren op 31 juli 1980 als eerste zoon van Lily en James Potter. Al snel daarna begon Voldemort met het plannen van de moord op de Potters (OF37, HBP25). Toen Severus Sneep hierachter kwam ging hij naar Voldemort om te smeken voor het leven van Lily. Dit hielp echter niet. De Potters waren verraden door iemand die hen eerder een vriend noemde, Peter Pippeling. Lily is op 31 oktober 1981 gestorven terwijl ze Harry beschermde tegen Voldemort, ze is geraakt door de vloek des doods.