Ginny Wemel

Naam: Ginerva ‘’Ginny’’ Molly Potter-Wemel
Geslacht: Vrouw
Geboortedatum: 11 augustus 1981
Geboorteplaats: -
Overleden: Nog niet
Plaats van overlijden: -
Bloedstatus: Volbloed
Ras: Mens
Haar: Rood
Ogen: Bruin
Huid: Beige
Opvallende Kenmerken: Ze was klein, haar haren droeg ze als lange manen die vuurrood waren (OF4). Wanneer ze haar kaken op elkaar klapte leek ze net op Fred en George (OF33).
Toverstok: -
Patronus: Paard
Boeman: -
School: Zweinstein Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus
Afdeling: Griffoendor
Baan: Zwerkbalspeelster voor de Holyhead Harpies, later wordt ze Zwerkbal-correspondent en editor van de sportpagina van de Ochtendprofeet.
Ouders: Arthur Wemel & Molly Wemel-Protser
Broers/Zussen: 6 broers: Bill, Charlie, Percy, Fred, George & Ron Wemel
Partner: Harry James Potter
Kinderen: 3 kinderen: James Potter II, Albus Potter, Lily Potter
Overige familieleden: Fabian Protser (oom), Gideon Protser (oom). Virus (oom), Septimus Wemel (opa van vaders kant), Cedrella Wemel (oma van vaders kant).
Eerste verschijning: Harry Potter en de Steen der Wijzen, H4
Laatste verschijning: Harry Potter en de Relieken van de Dood, epiloog
Acteur: Bonnie Wright
ALGEMEEN
Ginny is van nature snel van begrip, sarcastisch en erg zelfverzekerd. Ze heeft gezegd dat ze gelooft dat alles mogelijk is, als je het maar durft (OF29). Ze draagt dit ook uit bij alles wat ze doet. Ondanks dat ze voortdurend te horen krijgt dat ze te jong is en een overbezorgde moeder heeft, weigert Ginny het meerdere keren om achtergelaten te worden. Dit nam plaats wanneer Harry naar het Departement van Mystificatie ging (OF33), maar ook toen Voldemort aankondigde dat hij de school zou gaan aanvallen (RD31).
SCHOOLJAREN
Ginny komt uit een familie van veel goede Zwerkbalspelers, het is dan ook helemaal niet zo gek dat zij zelf ook best goed was in dit spel. Vanaf haar vierde jaar zit Ginny in het Zwerkbalteam van Griffoendor(OF21). Hier speelde ze als zoeker, omdat Harry Potter en haar broers, Fred en George, waren geschorst van Zwerkbal voor dat jaar. Een jaar later geeft ze de positie graag weer terug aan Harry, om deze in te ruilen voor Jager.
Dit jaar sloot ze zich ook aan bij de Strijders van Perkamentus. Een groep leerlingen die in het geheim extra lessen Verweer tegen de Zwarte Kunsten kregen, gegeven door Harry Potter. Ginny was degene die de naam van deze groep bedacht (OF18).
Ginny’s zesde jaar op Zweinstein zou een hel moeten zijn geweest. Dreuzeltelgen werden buitengesloten, Severus Sneep was schoolhoofd en hij gaf dooddoeners banen als professor op Zweinstein. Ginny werkte samen met Marcel Lubbermans om de Strijders van Perkamentus nieuw leven in te blazen (RD16). Dit jaar stal ze ook het zwaard van Goderic Griffoendor uit het kantoor van het schoolhoofd, Severus Sneep. Dit deed ze samen met Marcel Lubbermans en Luna Leeflang. Als straf moesten ze Hagrid helpen met iets in het Verboden Bos (RD15). Tijdens de Paasvakantie kwamen de dooddoeners erachter dat Ron niet thuis ziek op bed lag en voor de eigen veiligheid verhuisde het hele gezin naar een tante. Daar was het veiliger (RD24, RD29). Ginny ging niet terug naar school tot deze werd aangevallen door Voldemort in mei.
Omdat Ginny minderjarig was moest ze in de Kamer van Hoge Nood blijven tijdens de Slag om Zweinstein. Toen Harry de kamer echter nodig had om het diadeem van Ravenklauw, een gruzielement, te vinden moest iedereen de kamer uit en voegde ze zich in de strijd. Hier werd ze aangevallen door Bellatrix van Detta, waarbij haar moeder, Molly Wemel, ingreep en Bellatrix vermoorde (RD36).
LATERE LEVEN
Nadat ze van Zweinstein af kwam ging Ginny door het leven als een professioneel Zwerkbalspeelster. Dit deed ze bij de Hollyhead Harpies. Nadat ze hier met pensioen ging, ging ze aan de slag als redacteur van de sportpagina. Deze baan zorgde ervoor dat ze beter voor haar gezin kon zorgen (JKR). Ginny is getrouwd met Harry Potter en heeft samen met hem drie kinderen: James Sirius, Albus Severus en Lily Luna (RD/e). Alledrie maakte ze hun ouders en grootouders zeer trots (JKR).